Wiwat Akademia! Srebrny Jubileusz ANS w Tarnowie

W piątek 19 maja 2023 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu i Rady Uczelni Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, które stanowiło główny punkt obchodów Jubileuszu 25-lecia jedynej uczelni publicznej w mieście. Podniosła uroczystość w Auli im. Jana Szczepanika zgromadziła nie tylko Społeczność Akademii, ale też pokaźne grono przyjaciół Uczelni, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym Prezes tarnowskiego NOT Renatę Łabędź oraz prezesów stowarzyszeń. Była okazja do wspomnień, ale i prezentacji śmiałych planów dalszego rozwoju. Niezwykle podniosłym momentem było wręczenie pierwszego, historycznego tytułu Doktora Honoris Causa ANS. Trafił on do rąk światowej sławy kosmologa, ks. prof. Michała Hellera. W trakcie posiedzenia uhonorowano także prof. Kazimierza Wiatra, do którego rąk trafiła statuetka Tarniny ANS.

Wykład okolicznościowy wygłosił ks. dr hab. Tadeusz Pabjan. Wydarzenie uświetnił Chór Solski pod batutą Agnieszki Stańczyk i z akompaniamentem Piotra Niedojadły.

Uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 25 – lecia ANS w Tarnowie, odbyła się w Centrum Sztuki Mościce. Wydarzenie uświetnił koncert Maestro Klaudiusza Barana & Tango Orchestra z towarzyszeniem Ewy i Piotra Roemerów.

Źródło: Niezależny Serwis Informacyjny KADR