Pracownicy tarnowskiego MPEC-u poszukują starych fotografii do wydania jubileuszowej publikacji na 30-lecie spółki

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Tarnowa szuka materiałów archiwalnych do swojej opracowywanej monografii z okazji jubileuszu 30-lecia spółki, który będzie obchodzony w 2024 r. 

W związku z tym MPEC prosi byłych pracowników oraz pasjonatów historii o pomoc w dostarczeniu fotografii z miejsc oraz wydarzeń związanych z powstawaniem i rozwojem tarnowskiego ciepłownictwa. Mogą to być m.in. zdjęcia starych kotłowni miejskich, placów węglowych, terenów budowy sieci czy fotografie byłych pracowników.

Na zdj. zlikwidowana kotłownia przy ul. Wiejskiej w Tarnowie. Dziś w jej miejscu znajduje się nowoczesny budynek wielorodzinny, fot. Archiwum MPEC.

Autorem powstającej monografii firmy będzie tarnowski historyk i wykładowca akademicki, dr Marek Smoła. Celem publikacji jest uchwycenie genezy, historii przedsiębiorstwa i tworzących go ludzi, rozwoju, modernizacji i przemian technologicznych.

ℹ️Pracownicy MPEC-u zapraszają także do kontaktu drogą mailową oraz telefonicznie: drobot@mpec.tarnow.pl lub tel. 14 688 22 22.