„60 lat minęło jak jeden dzień”, zapraszamy na fotorelację z jubileuszowej Gali NOT FSNT Rada w Tarnowie, cz.1

Nie milkną echa uroczystej Gali z okazji jubileuszu 60-lecia NOT FSNT Rada w Tarnowie, jaka odbyła się 14 grudnia br. w Domu Technika, w Sali Konferencyjnej im. Henryka Ziemnickiego.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji naukowo
-technicznych, władz miasta, biznesu oraz nauki, kultury i sztuki, a także mediów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Renaty Łabędź, Prezes Zarządu Naczelnej Organizacji Technicznej Rada w Tarnowie, która zwróciła się na sali do zgromadzonych gości, w tym prezesów stowarzyszeń tworzących tarnowską organizację, z podziękowaniami za współpracę, a przy tym lata przebytej wspólnie drogi przypadającej aż w dwóch stuleciach, w XX i XXI wieku.

Jak podkreśliła prezes Renata Łabędź: „Za nami wiele zmian i refleksji nad uwarunkowaniami naszej pracy, dokonaniami i porażkami, słowem nad tym wszystkim, co było ważne, co przekazaliśmy, i co chcemy dalej przekazywać (…), a do tego musimy tę drogę zawodowo udoskonalać i rozwijać z pasją, razem z naszymi stowarzyszeniami i Partnerami z innych branż”.

W dalszej części przemówienia wyraziła słowa uznania dla całego środowiska naukowo-technicznego, dla pojedynczych osób czy firm, na co dzień Partnerów tarnowskiej organizacji, a jednocześnie podkreśliła swoją chęć współpracy na najbliższą przyszłość z tymi, którzy dopiero co zadeklarowali swoją pomocną dłoń, co jest potwierdzeniem dla dokonań tarnowskiego NOT-u na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz docenieniem jego pozycji na rynku. Swoje wystąpienie wraz z podziękowaniami dla wszystkich zgromadzonych na jubileuszowej Gali zakończyła słowami Henry’ego Forda „Połączenie sił to początek, pozostawanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces”.

W trakcie wydarzenia, goście na ręce Prezes Zarządu NOT FSNT Rada w Tarnowie, Renaty Łabędź składali gratulacje i podziękowania za zasługi na rzecz tarnowskiej organizacji. Nie zabrakło pięknych wspomnień, refleksji, kwiatów, upominków i życzeń na kolejne lata działalności NOT-u
w Tarnowie.

Następnie zasłużonym działaczom Marek Grzywacz, Wiceprezes Zarządu Głównego Federacji NOT
w Warszawie oraz Lesław Świętochowski, Wiceprezes NOT FSNT Rada w Tarnowie wręczyli złote
i srebrne odznaki honorowe NOT.

Złote Odznaki Honorowe NOT otrzymali:
🔹Alicja Kaczmarczyk – PZITS
🔹Krzysztof Chmura – SITPChem
🔹Krzysztof Dziuban – SITPChem
🔹Piotr Gębiś – SIMP
🔹Antoni Maziarka – SEP. 

Srebrne Odznaki Honorowe NOT:
🔹Renata Łabędź– SITPChem
🔹Anna Piotrowska– PZITS
🔹Kazimierz Sekuła– SGP.

W trakcie jubileuszowej Gali, goście otrzymali pamiątkowe statuetki oraz okolicznościową publikację. Zawiera ona najważniejsze treści związane z historią tarnowskiej organizacji, w tym artykuły o wybitnych postaciach historycznych i wydarzeniach, które na stałe wpisały się w kalendarz cyklicznych spotkań w Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT Rada w Tarnowie.

W programie wydarzenia zadbano również o część artystyczną. Okolicznościowy wykład wygłosiła
dr hab. Eliza Krzyńska-Nawrocka, która połączyła „Wyobraźnię z techniką i humanistyką” wskazując na ich nierozerwalny związek. O oprawę muzyczną uroczystej Gali zadbał duet muzyczny Joanna Zaucha – sopran oraz Aleksandra Tadla – fortepian, a ponadto imprezą towarzyszącą uroczystości była wystawa malarska Anny Śliwińskiej oraz rzeźbiarki Ewy Fleszar, która po raz pierwszy publicznie zaprezentowała prototyp rzeźby Jana Szczepanika. Zdaniem Renaty Łabędź, Prezes Zarządu NOT FSNT Rada w Tarnowie, pomnik ma stanąć przy wejściu do Domu Technika najpóźniej w 2026 r., kiedy to przypada 100 rocznica urodzin galicyjskiego geniusza.

PARTNERAMI uroczystej Gali 60-lecia NOT FSNT Rada w Tarnowie byli:
🔹„Agifa” Palarnia Kawy – PARTNER STRATEGICZNY
🔹Reliance Polska – PARTNER GŁÓWNY
🔹Auto Spektrum – PARTNER GŁÓWNY
🔹Muszynianka – PARTNER
🔹Al.Capone – PARTNER
🔹„filiżanka” – PARTNER
🔹Tarnowskie Wodociągi – PARTNER

🔹MPEC Tarnów – PARTNER.

Przez cały czas trwania uroczystej Gali, firma „Auto Spektrum” przygotowała dla gości pokaz najnowszego modelu samochodu osobowego marki Renault Austral – SUV. Ekspozycja była dostępna tuż przed wejściem do kamienicy tarnowskiego NOT-u.

tekst: Barbara Czarnecka; foto: NSI KADR.