Odsłonięcie muralu Jana Szczepanika w Tarnowie

28 września 2022 r.

Odsłonięcie malowidła „Polskiego Edisona” miało miejsce w Tarnowie przy ul. ks. Romana Sitki. Malunek widnieje na ścianie budynku na wprost Akademii Nauk Stosowanych. Przedstawia, to co w Tarnowie najważniejsze.

Mural powstał z inicjatywy Fundacji im. Jana Szczepanika oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Szczepanika w Tarnowie. Przy wsparciu Naczelnej Organizacji Technicznej wraz z Radą Osiedla Starówka i Piaskówka oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2022.

Projekt był wyłoniony spośród trzech prac w ramach konkursu. Ostatecznie zwyciężył pomysł pn. „Jan Szczepanik – Różne drogi do niepodległości”, który wykonał Marcin Czaja.

 

Film z wydarzenia: https://www.tarnowska.tv/artykul/13996,mural-na-150-rocznice-smierci-jana-szczepanika-w-tarnowie?fbclid=IwAR2tus40xfjtCQLgpVep7cunQU5JcWCcy-iMwpyrkJWksk-1gWZbabQUaJc

Zdjęcia: https://www.zso.tarnow.pl/index.php/w-wolnym-czasie/galerie-zdjec/item/2381-odsloniecie-muralu-jana-szczepanika