48 Olimpiady Wiedzy Technicznej – zawody okręgowe

4 stycznia 2022 r. odbyły się zawody okręgowe 48 Olimpiady Wiedzy Technicznej. W okręgu tarnowskim zawody odbyły się tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie. Na otwarcie zawodów Dyrektor ZST w Tarnowie p. Jacek Różycki oraz członek Komitetu Okręgowego p. Barbara Pajdo wygłosili mowę powitalną do uczestników. Na sali oprócz uczestników obecni byli również członkowie tarnowskiego Komitetu Okręgowego: Przewodniczący p. Renata Łabędź i Sekretarz p. Iwona Sztorc, opiekunowie uczestników: p. Andrzej Kościółek i p. Józef Pomietło (ZSEM Nowy Sacz), p. Marek Pasula (ZS nr 1 w Bochni) i p. Jakub Winiarski (ZSTiP w Nowym Targu) oraz p. Zygmunt Nędza z ZST w Tarnowie.

W okręgu tarnowskim do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 46 uczniów z 3 szkół:

  1. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu (41 uczniów),
  2. Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni (4 uczniów),
  3. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu (1 uczeń).

Do zawodów przystąpiło 27 uczniów. Wszyscy uczniowie startowali w grupie elektryczno-elektronicznej.

Jest to drugi etap tej olimpiady, z którego zostanie wyłoniona ścisła czołówka krajowych  GIGANTÓW TECHNIKI, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału. III etap zawodów zaplanowany jest na 2 kwietnia 2022 roku.

Uczestnikom życzymy satysfakcjonujących wyników w eliminacjach, a najlepszym – udziału i sukcesów w zawodach finałowych w Warszawie.

Małopolski Komitet Okręgowy OWT w Tarnowie

więcej zdjęć: https://zst-tarnow.pl/48-olimpiada-wiedzy-technicznej-2/